Rozkładane meble do pokoju nastolatka

Udostępnij

Amerykanka, albo wygodna sofa, składane regały, czy rosnące razem z dzieckiem biurko to niezbędne wyposażenie w pokoju nastolatka. Takie pomieszczenie podczas urządzania powinno się podzielić na strefy. Najlepiej będzie oddzielić strefę odpoczynku od strefy pracy z biurkiem i regałem. 

Rozkładane meble w części wypoczynkowej 

Strefa służąca do wypoczynku powinna być zorganizowana w taki sposób, aby podobała się nastolatkowi, a jednocześnie była funkcjonalna. Najlepiej będzie, jeśli nastolatek samodzielnie wybierze poszczególne meble. 

W pokoju nastolatka niezbędne będzie biurko, łóżko, szafka z szufladami, czy stolik. Pośród mebli do spania dużą popularnością cieszą się fotele i sofy. Można wybierać spośród wielu kształtów i kolorów. Dużą oszczędność miejsca zapewni składany fotel. Jeżeli nastolatek ma gości, albo dzieli pokój z rodzeństwem można pokusić się o zakup łóżka wraz z szufladą z miejscem do spania. 

Przy łóżku dobrze jest postawić szafkę nocną na najważniejsze rzeczy, a na niej lampkę nocną. Do pokoju nastolatka powinniśmy wstawić również szafę na ubrania z drewna, albo solidnej płyty. 

Pokój dla ucznia Jula lublin gazetka

Rozkładane meble w strefie nauki i pracy 

Tak samo istotna jak przestrzeń do wypoczynku, ważna jest przestrzeń do nauki. Powinno się w niej ustawić biurko. Najlepiej zakupić biurko, które rośnie razem z nastolatkiem. Do biurka konieczny będzie właściwy fotel, którego oparcie odciąży kark nastolatka i zapewni podparcie plecom. Warto zwrócić uwagę na funkcjonalne fotele, jak i krzesła biurowe na kółkach, gdyż można je bez problemu przesuwać. 

W pokoju dla nastolatka powinniśmy umieścić także komodę i regał. Do małego pokoju możemy wstawić chociażby rozkładany regał, którego wielkość możemy dostosować do indywidualnych potrzeb. Druga opcja to rozkładana szafa, w której będzie można przechować praktycznie wszystko za zamkniętymi drzwiami. W przypadku posiadania niewielkiej przestrzeni do dyspozycji, można również zainwestować w pudełka z pokrywą, które można ustawić w dowolnym miejscu.