Oryginalne lampy do twojego salonu za mniej niż 500 zł

Udostępnij

Oświetlenie w salonie jest jednym z najważniejszych elementów jego aranżacji. W zależności od światła i designu lampa może stworzyć industrialne i surowe wnętrze, albo wręcz przeciwnie przytulny klimat. Podczas wybierania lampy trzeba pamiętać, że powinna ona współgrać z pozostałymi meblami w salonie. Lampy podłogowe, lampy sufitowe i kinkiety - wybranie oświetlenia do salonu nie jest takie łatwe. Warto wziąć pod uwagę wygląd zewnętrzny i funkcję, którą lampa ma pełnić.

Sprzedawane obecnie plafoniery nie są ani trochę podobne do poprzedników z ubiegłych lat. Obecnie najbardziej modne są dwa podstawowe rodzaje plafonów - minimalistyczne, wtapiające się wyglądem w sufit, a także glamour, które zdobione są kryształami. 

Na stojąco

Jest elegancka, nowoczesna i niedroga. Najlepiej sprawdzi się w minimalistycznych i jasnych pomieszczeniach. Jest wytrzymała i mocna. Podstawę robi się z kamienia. Podłogowa lampa chromowana jest praktyczna, bowiem położenie jej klosza można regulować w zakresie 90 stopni, dzięki czemu światło może być dopasowane do naszych potrzeb. 

Lampa pająk

Lampa pająk to bardzo oryginalny design. Im większa ilość jej ramion, tym znacznie lepszy efekt wizualny. Układ lampy można dowolnie zmieniać, w zależności od indywidualnych potrzeb, dlatego nie znudzi się ona zbyt szybko. 

Lampy sufitowe

www.tesco.okazjum.pl/kielce

Śniadanie u Tiffany’ego

Pierwsza lampa Tiffany powstała pod koniec XIX wieku. Obecnie ceny lamp z tamtego okresu można często zapisywać w postaci sześciocyfrowych kwot. Jako, że są bardzo rzadkie, nabędziemy je tylko na aukcjach, albo w sklepie z antykami. Niemniej jednak repliki takich lamp są łatwo dostępne i niedrogie. 

Lampa Tiffany stworzy w naszym salonie cudowny klimat. Wielokolorowe witraże wraz z ciepłym światłem wieczorową porą sprawią, że pomieszczenie będzie przytulne i tajemnicze, a w dzień rozszczepione na ścianach światło będzie wspaniałe je ozdabiało. 

Surowo i oryginalnie

Styl industrialny jest bardzo popularny. Jest mocno futurystyczny i surowy. Lampy industrialne trudno jest przeoczyć, ponieważ wiele z nich przypomina wyglądem instalacje, które można zobaczyć w galeriach sztuki.

art. promoceny.pl/sklep/tesco-hipermarket-kielce-ul-swietokrzyska-20-25-406-kielce