Odzież robocza – zestaw do ochrony za kwotę nie większą niż 150 zł

Udostępnij

Coraz częściej dużą wagę przykłada się do odpowiedniego dobrania odzieży roboczej. Każdego roku w miejscach pracy ma miejsce wiele wypadków, które spowodowane są nieodpowiednim strojem. 

Głównym powodem, dla którego bardzo ważne jest noszenie odzieży roboczej jest ochrona ciała pracowników oraz zachowanie najważniejszych zasad higieny pracy. Charakterystycznych cech stroju roboczego jest wiele. Przede wszystkim jest to odpowiednie dopasowanie. Każdy pracownik powinien czuć się w swoim ubraniu roboczym swobodnie oraz wygodnie. Nic nie powinno krępować jego ruchów w czasie wykonywania zadań. Warto także pamiętać o tym, iż ważna jest wytrzymałość. Podczas produkcji odzieży roboczej wykorzystywane są zazwyczaj solidne materiały, które szyte są z mocnych nici. Czasem są praktykowane podwójne szwy, zwłaszcza w miejscach podatnych na rozdarcia.

Spodnie

Głównym zdaniem spodni roboczych jest chronienie. Ważne by były one funkcjonalne. Spodnie od Foreco zostały wykonane z mieszanki poliestru oraz bawełny o gramaturze 260 g/m2. Są zapinane na guziki oraz zamek błyskawiczny. Dają także możliwość pomieszczenia mnóstwa drobiazgów, akcesoriów i narzędzi. Ściągacze w partiach bocznych spodni zwiększają swobodę ruchów oraz umożliwiają idealne dopasowanie. Natomiast kieszenie z tyłu, boku i na nogawkach charakteryzują się dużą pojemnością. Spodnie od Foreco kupić można od 47,99 zł.

Buty robocze

Buty

Właściwe obuwie to bardzo ważna rzecz, ponieważ cały czas jesteśmy narażeni na upadki, uderzenia i poślizgnięcie. Baltic obuwie ochronne oferuje w rewelacyjnej cenie -jedyne 43 zł. Oddychająca i wodoodporna skóra to gwarancja komfortu, natomiast stalowy nosek zapewnia bezpieczeństwo oraz odporność na uderzenia czy zgniecenia. Poza tym buty Baltic mają właściwości antyelektrostatyczne, olejoodporne, antypoślizgowe i paliwo-odporne. Są wspaniale przygotowane na każde warunki atmosferyczne.

Dodatki

Rękawice ochronne, które są powlekane gumą dostaniemy nawet za 1 zł. Są one zakończone ściągaczem, wspaniale dopasowują się do dłoni oraz z niej nie spadają. Sprawdzają się w czasie wykonywania wszelkiego rodzaju prac mechanicznych oraz domowych.

Z kolei głównym zadaniem googli ochronnych jest skuteczna ochrona oczu przed odpryskami, skrawkami metalu oraz drewna. Gogle posiadają elastyczną gumkę z możliwością regulacji, natomiast trwała szyba ochronna połączona jest w jednolity ciąg z szerokimi górnymi i bocznymi osłonami.