Odzież robocza i BHP dla pracowników

Udostępnij

Ubiór pracownika zależy przede wszystkim od branży, w której działa dana firma. Nie ma jednak wątpliwości, że odpowiednia odzież robocza, ma chronić jego zdrowie. Co zatem warto o niej wiedzieć?Dlaczego odzież robocza jest ważna?

Odzież wykorzystywaną przy pracach fizycznych dzielimy na ochronną oraz roboczą. Ta robocza, ma chronić noszącą ją osobę przed różnymi czynnikami jej zagrażającymi. Chodzi tutaj zarówno o tak podstawowe kwestie jak zabezpieczenie ubrań osobistych przed zabrudzeniem, jak i zapewnienie pracownikowi ciepłych ubrań, gdy temperatury na zewnątrz są niskie. Warto pamiętać także o tym, że jednolity ubiór pracowników, świadczy także o firmie i stanowi jej reklamę.

Odzież robocza jest tworzona przede wszystkim z bawełny oraz jej mieszanek, na przykład z tworzywami sztucznymi, ortalionem, polarem, albo flanelą. W przypadku odzieży jednorazowej, dominuje natomiast polipropylen. Wśród zalet tych wszystkich tkanin należy wymienić chociażby bardzo dużą wytrzymałość, wchłanianie potu oraz świetną cyrkulację powietrza. Tego typu ubrania są też bardzo praktyczne, ze względu na dużą ilość najróżniejszych kieszeni czy uchwytów na narzędzia.

castorama oświęcim

Pełen ubiór

Spodnie to oczywiście bardzo ważny, ale nie jedyny element stroju roboczego. Aby zapewnić pracownikowi pełen komfort podczas wykonywania przez niego obowiązków należy mu zapewnić spodnie o różnych krojach, ale także odpowiednią koszulę roboczą. Chronione muszą być również dłonie, do czego służą rękawice precyzyjne oraz grubsze, zazwyczaj wykonane ze skóry. Ponadto, pracownik musi być też wyposażony w buty posiadające certyfikat BHP. Do dodatkowych elementów ubioru pracownika należą także kamizelki z elementami odblaskowymi, skórzany pasek do spodni oraz kombinezon ochronny, zwłaszcza w przypadku malarzy oraz lakierników.

Gwarancja bezpieczeństwa

Jeśli chcemy mieć pewność, że nasi pracownicy są bezpieczni podczas wykonywania swojej pracy, zaopatrzmy ich w elementy odblaskowe na ubraniach. Oprócz tego, warto jest kupować odzież roboczą, która posiada odpowiednie atesty BHP i jest gwarancją tego, że jest to najbardziej optymalny wybór, spełniający wszelkie normy. Sprawdź https://www.promoceny.pl/sklepy/szukaj/castorama/malopolskie/oswiecim