Lampki wtykowe LED do kontaktu. Gdzie mogą się przydać?

Udostępnij

Zainteresowanie wtykowymi lampkami LED jest coraz większe. Są one wkładane bezpośrednio do znajdującego się w pomieszczeniu kontaktu. Służą głównie jako nocne światło. Są bardzo ważnym elementem w każdym domu, ponieważ ich atutem jest poręczność, a także to, że nie zużywają dużo prądu.

Poza tym dostarczają odpowiednią dawkę światła do każdego pomieszczenia, w którym tylko się znajdą. Świecą delikatnie, nie działają szkodliwie na oczy i są jak najbardziej uniwersalne.

Gdzie wykorzystać wtykowe lampki LED?

Wtykowe lampki LED można wykorzystywać na wiele sposobów. Przede wszystkim są one doskonałym wyborem, jeśli chodzi o pokoje dziecięce. Dzięki temu małe istoty będą mogły szybciej i spokojniej zasnąć. Wiadomo, że zdecydowana większość dzieci boi się ciemności, a co za tym idzie taka lampka będzie dla nich optymalnym rozwiązaniem. Jest to przydatna opcja także dla wszystkich rodziców, którzy karmią noworodków w nocy. Światło dochodzące z lampki z pewnością nie zbudzi malucha, za to zapewni dużo lepszą widoczność.

leroy merlin łódźNa rynku znajdują się lampki wtykowe z czujnikami ruchu, które przydadzą się w przedpokojach. Jest to najlepsze rozwiązanie dla osób, które wstają w nocy np. po szklankę wody lub też często budzą się, aby udać się do toalety. Nie będzie wtedy potrzeby włączania górnego oświetlenia w przedpokoju. Dzięki takiej lampce maluchy samodzielnie będą wychodzić ze swojego pokoju w nocy do toalety, bo nie będą musiały bać się ciemności.

Tego typu lampki doskonale poradzą sobie też w łazienkach, kuchniach oraz garażach. Jest to najlepszy wybór w miejscach, w których domownicy nie chcą skorzystać z klasycznego oświetlenia.

Funkcja dekoracyjna

Wtykowa lampka LED pełnić będzie w wielu pomieszczeniach funkcję dekoracyjną. Można kupować ją w różnych kształtach, np. jako biedronkę, kurczaka, czy też grzybek. Te oryginalne kształty sprawdzą się w pokojach dziecięcych, natomiast bardziej klasyczne można zastosować w przedpokojach i korytarzach.

Największą zaletą takich lampek jest to, że mogą być wykorzystywane jako lampki nocne, które nie wybudzą ze snu żadnego człowieka. Poza tym nie trzeba będzie martwić się o zbyt duże wydatki na prąd, ponieważ nie pobierają one dużo energii. Zobacz leroy merlin łódź