Kino domowe do salonu

Udostępnij

Kiedy rozpoczynasz swoją przygodę z domowym kinem warto odpowiedzieć sobie na jedno pytanie. Czy uda się nam uzyskać takie same efekty  jak w sali kinowej? A może lepsze? Czy uda nam się cieszyć fantastycznymi efektami bez konieczności wydawania dużych pieniędzy?

Kiedy decydujemy się na  uzyskanie maksymalnej wierności akustycznej możemy nawet zaprojektować w domu własną sale kinową. Z fotelami, oświetleniem wygaszającym się po naciśnięciu play, z regulowanymi zasłonami, a przede wszystkim projektorem o wysokiej rozdzielczości oraz rozbudowanym i nawet 11.2-kanałowym nagłośnieniem. To jednak propozycja dla tych najbardziej wymagających. 

Dobrą wiadomością jest to, że są także dużo prostsze rozwiązania, które wielu zadowolą. Gdy pójdziemy na kompromis zaoszczędzimy nie tylko pieniądze, ale także cała instalacja będzie prostsza, ponieważ taki system można ustawić nawet w naszym salonie. Zobacz leroy merlin kalisz

leroy merlin kaliszZadowalające efekty zapewnią nam już zestaw, który będzie składać się z źródła AV, kolumn głośnikowych oraz amplitunera AV. Dla mniej wymagających lub początkujących fanów kina dobrym rozwiązaniem będzie zestaw 5.1-kanałowy,ale optymalne efekty zapewni nam jednak zestaw 7.1- kanałowy.  Co oznaczają te oznaczenia?  Pierwsza z tych cyfr informuje nam o liczbie pełno zakresowych kanałów audio w danym systemie.

W przypadku 5.1 oznacza to: 

2 przednie kolumny głośnikowe
1 głośnik kanału centralnego
2 boczne efektowe kolumny głośnikowe

W systemie 7.1 zaś będą występować te same kanały, ale dodatkowo będą dwa tylne głośniki efektowe.

Druga z cyfr zaś poinformuje nas o tym ile z głośników obsługuje najniższe częstotliwości, które odnoszą się się do kanału subwoofera. Kanał ten przeznaczony jest dla częstotliwości ponad 120 Hz.

Do najpopularniejszych źródeł odtwarzania materiałów w kinach domowych należą takie urządzenia jak odtwarzacz Blu-ray, odtwarzacz DVD, telewizja kablowa lub satelitarna lub zyskujące w ostatnim czasie popularność serwisy oferujące strumieniowanie wideo, które często są dostępne w telewizorach klasy smart. 

Oprócz kina domowego, możesz ozdobić salon wyjątkowymi fotografiami swoich bliskich. Już teraz w Rossmann wywołasz zdjęcia, sprawdź ceny takiej usługi.