Jaki stojak na ręcznik papierowy wybrać?

Udostępnij

Już od wielu lat ręczniki papierowe towarzyszą naszym codziennym czynnościom w kuchni. Są one nie tylko higieniczne, ale do tego również ekologiczne, dzięki czemu chętnie z nich korzystamy. Służą nam nie tylko do wycierania rąk, ale także do osuszania umytych naczyń, do sprzątania, czy nawet do odsączania nadmiaru tłuszczu z jedzenia po smażeniu.

Aby korzystanie z ręczników papierowych było wygodne, potrzebujemy odpowiedniego miejsca do ich przechowywania. Producenci takich akcesoriów szybko zorientowali się, że istnieje takie zapotrzebowanie, dzięki czemu dzisiaj mamy duży wybór stojaków na ręczniki kuchenne. Dostępne są zarówno stojaki, jak i wieszaki oraz wszelkiego rodzaju uchwyty na ręczniki. Warto zatem bliżej się im przyjrzeć i wybrać najlepszą dla nas opcję.

Różne modele stojaków na ręczniki papierowe - funkcjonalność i estetyczny wygląd

1. Stojaki plastikowe - wiele z nich posiada zabawne dodatki, dzięki którym taki stojak może również stanowić element dekoracyjny kuchni. Plastik jest materiałem, który w bardzo łatwy sposób można czyścić, gdyż jest odporny na wilgoć. Z pewnością jest to produkt, który będzie nam świetnie służył przez dłuższy czas.

Rodzaje stojaków na papier

2. Stojaki metalowe - wykonane ze stali nierdzewnej stojaki na ręczniki papierowe, są łatwe w utrzymaniu ich w czystości oraz bardzo stabilne. Dodatkowo, stanowią one modny dodatek do kuchni urządzonych w stylu nowoczesnym.

3. Stojaki w stylu retro - są to produkty wyjątkowej urody, które z pewnością powinny się znaleźć w kuchniach osób ceniących sobie styl retro. Ze względy na liczne zdobienie, trzeba poświęcić nieco więcej czasu na ich czyszczenia. W przypadku stojaków ceramicznych, musimy też uważać by się nie stłukły.

4. Wieszaki na ręczniki papierowe - bardzo praktyczne rozwiązanie w przypadku, gdy nie mamy zbyt dużo miejsca w kuchni. Tego typu akcesoria można zawiesić na ścianie, albo też na relingu.

5. Stojaki drewniane - najczęściej wybierane stojaki na ręczniki papierowe. Są bardzo lekkie oraz tanie, a przed wilgocią i zanieczyszczeniami chroni je lakierowana powłoka.

Najnowsza gazetka Lidl już dostępna! Wiele produktów w okazyjnych cenach.