Jak wybrać przecinarkę do glazury i płytek? Która najlepsza?

Udostępnij

Fachowa wiedza oraz odpowiedni sprzęt to dwie najważniejsze rzeczy niezbędne do prawidłowego położenia płytek. Tylko takie połączenie da nienaganny efekt końcowy. Bardzo przydatnym urządzeniem, które z pewnością ułatwi obróbkę materiału, jest przecinarka do glazury. Jak wybrać odpowiedni sprzęt, aby inwestycja była opłacalna?

Zakup przecinarki do glazury – najważniejsze aspekty

Ręczna czy elektryczna?

Przecinarka ręczna jest prosta w obsłudze. Z racji tego zyskała popularność. Składa się z koła tnącego. Jej działanie w pierwszej kolejności polega na zrobieniu nacięcia, a następnie przełamaniu płytki wzdłuż wyznaczonej prostej. Wymagana jest minimalna szerokość glazury, wynosząca 5 cm. Zaletą tego urządzenia jest brak podłączania do prądu oraz używania wody. Przecinarka świetnie sprawdza się w domowych warunkach i przy poprawkach, ponieważ podczas pracy nie wytwarza pyłu.

Przecinarka elektryczna jest urządzeniem wyposażonym w silnik, który wprawia w ruch tarczę tnącą. Ten rodzaj sprzętu przeznaczony jest do cięcia płytek o większych rozmiarach i wykonywania prac na większych powierzchniach.
Długość oraz głębokość cięcia

castorama rybnik

To parametr, na który należy zwrócić szczególną uwagę. Odpowiednio dobrana długość cięcia pozwoli bez problemu dokonać obróbki standardowych płytek wzdłuż dłuższego boku oraz po przekątnej. Grubość z kolei mówi o maksymalnej grubości materiału przeznaczonego do obróbki danym sprzętem.

Silnik i jego moc

Moc silnika przecinarki wbrew pozorom ma duże znaczenie. Jest ona o tyle istotna, że przecinaka słabej mocy nie nadaje się do dłuższej i bardziej precyzyjnej pracy. Wysoka moc to również łatwiejsza i lżejsza praca. Do przecięcia płytki o grubości co najmniej 7 mm potrzebna będzie przecinarka o mocy co najmniej 1000 W. Moc jest równie ważna, jak jakość samej przecinarki oraz tarcz.

Wybór tarcz

Tarcza diamentowa jest bardzo ważnym elementem każdej przecinarki do glazury. Właściwy wybór zapewni idealne i bezproblemowe cięcie. Tym, co odróżnia tarcze, są właściwości ścierne. Od czego są zależne? Głównie od gęstości ziaren diamentu lub kształtu obrzeża. Sprawdź nowe  oferty w Jula łódź !

Z uwagi na te różnice warto czytać zalecenia producentów, w których zwykle informują oni o rodzaju materiału, który można poddać obróbce daną tarczą. W sprzedaży występują tarcze uniwersalne, zapewniające szybkie cięcie różnych rodzai płytek powierzchni. Nie są on jednak idealnie dopasowane do ciętego materiału. Sprawdź co nowego w https://castorama.okazjum.pl/rybnik