Jak wybierać stylowe oświetlenie do domu?

Udostępnij

Wybranie oświetlenia do domu to trudna sprawa. To, jaki rodzaj oświetlenia wybierzemy zadecyduje o charakterze pomieszczenia. Poza tradycyjnymi oświetleniami na suficie, potrzebne są także lampy. W tej kwestii mamy duży wybór. Na co powinniśmy zwracać uwagę podczas zakupu lampy?  

Korytarz jest pierwszy po wejściu do domu. W takim miejscu sprawdzi się lampa o geometrycznym kształcie (jej cena mieści się w granicach od 80 do 400 zł). Do takiej lampy najlepiej jest dobrać żarówkę w stylu retro. 

Jaka lampa do kuchni?

Kuchnia jest sercem domu. Tutaj spotykają się wszyscy domownicy, aby zjeść i razem porozmawiać. Lampa nad stołem powinna być powiększona nad stołem i dawać delikatne światło. Idealnym rozwiązaniem w tym wypadku będą wiszące lampy ledowe. Ich atutem jest nowatorskie wzornictwo i niski poziom zużycia energii elektrycznej. 

Oświetlenie wnętrzaŁazienka na ogół jest małym pomieszczeniem, dlatego nie warto stosować w nim dużych lamp. Najlepsze będą płaskie lampy sufitowe, a nad lustrem warto powiesić lampę ścienną typu kinkiet. 

Lampy w salonie

Salon jest pomieszczeniem, w którym się odpoczywa i przyjmuje gości. Oświetlenie w tym pomieszczeniu powinno pozwalać na skupienie, bowiem miło będzie się czytało książkę z odpowiednim światłem. 

Lampy do sypialni

W sypialni można bez przeszkód wybierać nowoczesne lampy światłowodowe. Taki żyrandol stworzy wspaniały klimat. Bardzo dobrze nadaje się do miejsca, w którym odpoczywamy każdej nocy. Przeźroczyste i kryształowe szkło potrafi rozszczepiać nie tylko sztuczne światło, ale i to naturalne, dzięki czemu możliwy jest relaks i refleksja przy niesamowitych efektach świetlnych. 

Jeżeli lubisz czytanie książek przed snem, albo też pracujesz czasami w łóżku, przyda ci się lampka nocna. Najlepiej jest wybrać taką, która posiada regulację natężenia światła, co pozwoli na ustawianie jej na maksimum w momencie czytania, albo na stworzenie romantycznego klimatu za pomocą specjalnego ściemniacza. Wystarczy nacisnąć specjalny przycisk, aby uzyskać pożądaną intensywność światła.