Drewniane nóżki przy bardzo modnych sofach oraz kanapach

Udostępnij

Coraz popularniejsze stają się meble osadzone na nóżkach z drewna. Na rynek wchodzą fotele, stoły, komody, kanapy mające cienkie drewniane dodatki a dzięki temu wyglądają finezyjnie i lekko. Taki styl był w latach 50/60 ubiegłego wieku.

W salonie najważniejsza jest kanapa i/lub sofa. Znajdując się w centrum skupiają uwagę wszystkich wokół. Z tego powodu muszą być starannie wybierane. W bardzo dużej ilości z nich podłoże znajduje się bardzo blisko ziemi. Wydają się przez to być masywne oraz ciężkie. Tym samym meble osadzone na nóżkach, które stały się później niemodne, wyglądają bardzo lekko. Na nowo stały się one modne, a najlepsi projektanci wnętrz je reklamują.

Drewno staje się modne

Drewno stało się modne gdy pojawiła się moda na ekologię. Oprócz drewnianych mebli bardzo prostych w budowie i przynoszących na myśl klimaty ze Skandynawii, popularne są także tapicerowane meble mające drewniane dodatki czyli same nóżki, stelaże bądź same oparcia. Dzięki nim całe siedzisko, które jest ciężkie i duże zmienia się w zgrabne i delikatne. Dodatkowo drewno jako materiał kojarzy się pozytywnie, jest ciepłe i skłania do relaksu. Mając go wokół siebie, dadzą swojskie uczucie, a samo większe stanie się bardziej rodzinne i przytulne.

Stylowe meble

Meble "wiszące w powietrzu"

Budując sofy i kanapy wiszące w powietrzu dają możliwość zapewnienia ponadczasowej aranżacji pomieszczeń. Podstawa opierająca się na samych nóżkach, bez względu czy pochylone czy proste mogą dodatkowo stać się ozdobą i przyjąć czyjąś uwagę. Jednocześnie jest to skłon w kierunku minimalizmu nadal widocznego we wnętrzach domów. Dodatkowo taka kanapa umieszczona na nóżkach jest w takim samym stopniu wytrzymała i stabilna jak beznóżkowe modele. Wiele rodzai nowoczesnych mebli znajdziesz w ofercie Leroy Merlin w Sosnowcu. 

Sofa z takimi nóżkami cudownie będzie wyglądać w salonie ze stylem nowoczesnym. Będzie też pasować we wnętrzach mniejszych. Nie będzie za duża, nie da efektu przytłoczenia, ale będzie modnie i elegancko. Dodatkowo ma walory praktyczne. Jeśli ogrzewanie jest podłogowe, nie będzie blokować przepływu powietrza, łatwiej będzie sprzątać. Stylowy wizerunek otrzyma się za pomocą połączenia kawowego stolika. Jeśli będzie szklany bądź drewniany, a także na nóżkach delikatnych to tym lepiej.